تبلیغات
پایگاه فرهنگی- مذهبی آرمان - صدور حکم حبس برای 3 ورزشکار بحرینی

افسران جنگ نرم

صدور حکم حبس برای 3 ورزشکار بحرینی

نویسنده :احسان ن
تاریخ:سه شنبه 15 آذر 1390-03:24 ب.ظ

پرس تی‌وی: یک دادگاه نظامی در بحرین، سه ورزشکار را به دلیل شرکت در تظاهرات ضد دولتی در سال ۲۰۱۱ به یک سال حبس محکوم کرده است.

طارق الفرسانی وزرشکار پرورش اندام و برنده مدال طلا در بسیاری از مسابقات قهرمانی در آسیا، علی سعید دروازه‌بان تیم ملی فوتبال بحرین، و حسن الدرازی بازیکن تیم ملی بسکتبال این کشور، سه ورزشکاری هستند که دادگاه بحرینی آن‌ها را به حبس محکوم کرده است.

این سه فرد، محکوم به تجمع غیرقانونی و تحریک نفرت علیه رژیم منامه شده‌‌اند.

بر پایه این گزارش، بیش از ۶۰ بحرینی به دلیل شرکت در اعتراضات از زمان شروع خیزش مردمی در این کشور در ماه فوریه، محاکمه شده‌اند.

در جریان سرکوب معترضان بحرینی با حمایت عربستان سعودی، ده‌ها تن کشته و هزاران نفر نیز دستگیر یا از شغل خود اخراج شده‌اند.

رژیم منامه روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد جان تیمونس یک رئیس پلیس سابق امریکایی در شهر میامی، و جان ییتز دستیار سابق کمیسر پلیس شهری انگلیس، را به منظور کمک به نیروهای امنیتی در سرکوب خشونت‌بار معترضان استخدام کند.

رژیم بحرین در حالی این تصمیم را گرفته است که کمیسیون مستقل تخقیقات این کشور، ۲۳ نوامبر، در گزارشی اعلام کرد که رژیم آل خلیفه در اقدامات خود برای سرکوب تظاهرات، دست به زور و خشونت افراطی از جمله گرفتن اعتراف اجباری از بازداشت‌شدگان زده است.

جنبش آزادی بحرین از تصمیم رژیم این کشور برای استخدام افسران پلیس خارجی انتقاد کرده است و می‌گوید، این تصمیم به این معنی است که دور جدیدی از سرکوب علیه معرضان بحرینی آغاز می‌شود.

نوع مطلب : بیداری اسلامی 

Admin Logo
themebox Logo