تبلیغات
پایگاه فرهنگی- مذهبی آرمان - نیروهای بحرینی تحت آموزش آمریکا و انگلیس قرار می گیرند

افسران جنگ نرم

نیروهای بحرینی تحت آموزش آمریکا و انگلیس قرار می گیرند

نویسنده :احسان ن
تاریخ:سه شنبه 15 آذر 1390-04:32 ب.ظ

وزارت کشور بحرین برای تغییر ساختار نیروهای امنیتی و پلیس از افسران عالیرتبه آمریکائی و انگلیسی کمک می گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم به نقل از روزنامه " الوسط " ، نظامیان آمریکایی و انگلیسی در چارچوب  توافقنامه ای با وزارت کشور بحرین در زمینه امور امنیتی و پلیسی  نیروهای بحرینی را آموزش می دهند.
رژیم حاکم بر بحرین  با شروع مخالفت ها و تظاهرات در این کشور در ماههای گذشته از نیروهای نظامی عربستان و امارات کمک گرفت و این نیروها نقش مهمی در سرکوب مردم و کشتار آنان به عهده داشته اند. بقیه خبر در ادامه مطلب

تیمونی قبلا به مدت 7 سال رئیس پلیس میامی در ایالات متحده آمریکا بوده و قرار است در ارتباط مستقیم با وزیر کشور بحرین در این کشور به فعالیت بپردازند.
سرتیپ طارق الحسن افزود در چارچوب گامها و اقدامات اصلاحاتی که وزارت کشور جهت پیشبرد کارامنیتی اتخاذ خواهد کرد، با چند تن دیگر از کارشناسان عالیرتبه و متمایز در زمینه های امنیتی و پلیس ازایالات متحده آمریکا و انگلیس نیز قرارداد منعقد خواهد شد.
به نوشته الوسط سرلشکر تیمونی تجاربی گسترده ای در امور امنیتی ، آموزش نیرو و کنترل و مراقبت و نظارت دارد.
در همین حال روزنامه انگلیسی زبان دیلی تلگراف نیز نوشت : بحرین برای اصلاح دستگاه پلیس خود از جان ییتس افسرانگلیسی کمک می گیرد.
این روزنامه افزود : بحرین پس از اینکه تحقیقات مستقل بحرینی مشخص نمود دستگاههای امنیتی جهت جلوگیری از اعتراضاتی که طی سال جاری انجام شد مرتکب خلافهائی شده اند، تصمیم گرفت برای نظارت بر اصلاحات دستگاه پلیس خود از یک افسرپلیس سابق انگلیس بنام جان ییتس و یک فرد دیگر آمریکائی استعانت جوید.
ییتس درگفتگوئی با روزنامه دیلی تلگراف اظهار داشته است که پلیس بحرین باچالشهائی شبیه به چالشهای پلیس انگلیس قبل از دو دهه گذشته مواجه است ولی من از این شگفتم که پادشاه در جهت صحیحی پیش می رود ودر جهت اصلاحات بسیاری تلاش می کند.
وی افزود که در کنار جان تیمونی، افسر معروفی که در زمینه اصلاحات دستگاه پلیس تخصص دارد، با چالش بزرگی مواجه خواهد بود.  
از سوی دیگر سرلشکر ستاد شیخ راشد بن عبدالله آل خلیفه وزیر کشور بحرین تصریح کرد بحرین در مراحل نهائی امضای قرارداد با تنی چند از کارشناسان آمریکائی وانگلیسی ومتخصصین با کفایت جهت کمک به توسعه توانمندی های نیروهای امنیت در بحرین می باشد.
سایت «اکسامینور دات کام» به نقل از وزیرکشورنوشت: در حال حاضرپیش نویس قانون جدیدی که طی آن قواعد و اصول رفتار حرفه ای افسران پلیس در آن مشخص خواهد شد و نیز مشتمل بر جزئیات چگونگی انجام وظایف پلیس بر اساس معیارهای حقوق بین المللی و داخلی خواهد بود، درحال تدوین است.
در این گزارش به فرمان پادشاه اشاره شده که سازمان امنیت ملی بحرین مشمول اصلاحات قرار گرفته و مکانیزم کاری آن تغییر یافته و نقش آن صرفاً در جمع آوری اطلاعات جاسوسی و حمایت از امنیت ملی خواهد بود و وزارت کشور مکانیزم برخورد با بازداشت شدگان و اقدامات قانونی در این زمینه را برعهده خواهد گرفت.
همچنین بموجب اصلاحات مندرج در این گزارش، سازمان امنیت ملی عهده دار جمع آوری اطلاعات جاسوسی وکشف فعالیتهای ضدجاسوسی در بحرین و نیز مبارزه با تروریسم به منظور حمایت از امنیت ملی بحرین و موسسات و نهادهای آن، خواهد بود.
سازمان امنیت به موجب اصلاحات اساسنامه آن، مواردی را که مستلزم توقیف آنان می باشد به وزارت کشور ارجاع خواهد نمود تا اقدامات قانونی طبق مفاد قانون اقدامات جزائی در مورد آنان اتخاذ گردد.
در این گزارش آمده است که اصلاحات سازمان امنیت ملی بحرین به عنوان بخشی از گزارش کمیته مستقلحقیقتیاب بحرینی است که طی هفته گذشته صادر شده است و طی آن به کوتاهی دولت طی آشوبهای داخلی بحرین طی ماههای فوریه ومارس 2011م اشاره شده است.
درجریان سرکوب شدید مردم بحرین مقام های غربی و بخصوص آمریکایی ها از رژیم حاکم براین کشور حمایت کردند.
آدمیرال چارلزمور فرمانده سابق ناوگان پنجم آمریکا در بحرین تاکید کرد : ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین دوست واقعی ایالات متحده آمریکا وهمپیمان آن است و تمایل بسیاری برای حمایت بحرین از ما دارد علیرغم اینکه کشورش و بطور عموم منطقه  در حال حاضر در معرض تحولات سریعی است.


Admin Logo
themebox Logo