تبلیغات
پایگاه فرهنگی- مذهبی آرمان - حمله سایبری به سیا/نفوذ سوری‌ها به رایانه‌های «سیا» و افشای برخی اسناد

افسران جنگ نرم

حمله سایبری به سیا/نفوذ سوری‌ها به رایانه‌های «سیا» و افشای برخی اسناد

نویسنده :احسان ن
تاریخ:پنجشنبه 24 آذر 1390-10:36 ب.ظ

 گروهی که خود را جوانانی سوری معرفی کرده است، موفق شد در اقدام کم‌سابقه به رایانه‌های افسران دستگاه جاسوسی آمریکا نفوذ و برخی اسناد مهم را کشف و منتشر کند.

خبرگزاری فارس: حمله سایبری به سیا/نفوذ سوری‌ها به رایانه‌های «سیا» و افشای برخی اسناد

 گروهی از جوانان سوری و فعال در حوزه اینترنت موفق شدند عملیاتی کاملا موفق علیه دستگاه جاسوسی آمریکا اجرا کنند.
یک پایگاه خبری سوری اعلام کرد گروهی از جوانان سوری موفق به نفوذ به رایانه‌های ماموران دستگاه جاسوسی آمریکا شدند و آن را در واکنش به طرح‌های توطئه آمریکا علیه سوریه دانستند.بقیه خبر در ادامه مطلب

این جوانان عملیات خود را «خون شهداء» نامیدند و در پیامی اعلام کردند: پس از آنکه موفق شدیم به سرورها و سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا که تعداد این سیستم‌ها 46 عدد بود، نفوذ کنیم توانستیم اطلاعات دقیق و حساسی از نوع دستور کار سازمان‌های تروریستی به دست بیاوریم که در خدمت طرح امپریالی صهیونیستی آمریکا در سراسر جهان است.

در این پیام آمده است که اطلاعات و اسناد به دست آمده در این نفوذ سایبری جنایت‌های ضد بشری و تروریسم سازماندهی شده آمریکا در حق افراد و کشورها تحت شعار دموکراسی و حقوق بشر کاملا روشن است.

این گروه بخشی از اسناد به دست آمده را منتشر کرد که برخی از موضوعات آن شامل موارد ذیل است که متعاقبا در گزارش‌های بعد، متن کامل آن منتشر می‌شود.

سیستم شماره 411/83 WY:  این سیستم متعلق به یک افسر بلندپایه در پنتاگون است. به نظر می‌رسد وی مشاور مخصوص دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا باشد. در این قسمت سندی به دست آمده است که مفهوم «عملیات سری» را تعریف می‌کند.

در همین سیستم اسنادی در خصوص ضرورت انتشار و استقرار نیروهای جاسوسی در عراق و کشورهای عربی خلیج فارس به دست آمده است.

سیستم شماره 74289/104 WY مخصوص یکی از افسران فعال در قسمت آرشیو و اسناد؛ در این قسمت سندی در خصوص اقدامات خرابکارانه سیا به دست آمده است که بنا بر دستور (م.أ.و –5412 ) صادر شده است.

سیستم شماره 66458ZXW مخصوص یک افسر اطلاعاتی آمریکا (سند آلن دالس).

در سیستم دیگری هفت هدف راهبردی آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا به دست آمده است که در گزارش‌های بعد منتشر می‌شود.

در ادامه سندی از یک سرور اصلی به دست آمده است که ظاهرا در قسمت بایگانی یا بخشی از بخش‌های حفظ اسناد دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکاست. این سند دموکراسی آمریکایی را بخوبی به نمایش می‌گذارد و ماهیت آن را فاش می‌کند.

این سند ابتدا شامل کودتاهای می‌شود که بین سال‌های 1950 تا 1970 در چندین کشور دنیا از جمله دولت مصدق در ایران در سال ۱۹۵۳ و قسمت دوم از سال‌های 1970 تا 1990 با همکاری دستگاه اطلاعاتی انگلیس (MI6) و دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) به دست آمریکا انجام شده است. قسمت سوم نیز شامل کودتاها و طرح‌های سال ۱۹۹۰ تا امروز می‌شود. که از جمله آن طراحی برای ترغیب صدام برای حمله به کویت است که از آن به «دام هوشمندانه» برای صدام تعبیر شده است.

در این بخش به هماهنگی‌های دستگاه اطلاعاتی آمریکا با دولت پاکستان و گروهک طالبان برای ترور نجیب الله، آخرین رئیس جمهوری دولت تحت حمایت شوروی سابق نیز اشاره شده است.

همچنین در این حمله سایبری سندی در خصوص دخالت‌های نظامی آمریکا در کشورهای جهان به دست آمده است که نشان می‌دهد این کشور در چه کشورهایی چه تعداد مداخله نظامی داشته است. این آمار متعلق به سالهای پیش از 1995 است.

در انتهای این گزارش به ترورهایی که در دولت بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا نیز اشاره و نام افراد ترور شده ذکر شده است.Admin Logo
themebox Logo