تبلیغات
پایگاه فرهنگی- مذهبی آرمان - پروژه تحریم انتخابات در بی بی سی

افسران جنگ نرم

پروژه تحریم انتخابات در بی بی سی

نویسنده :احسان ن
تاریخ:پنجشنبه 1 دی 1390-11:33 ب.ظ

تحلیل bbc از از سردرگمی انتخاباتی اصلاح طلبان

حجم : 3،635 مگابایت | فرمت wmv

مدت : 2 دقیقه و 3 ثانیه

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه كنید .

شبکه بی بی سی فارسی روز 22دسامبر (1دی) در گزارشی به تحلیل موضع گیری های اخیر اصلاح طلبان نسبت به انتخابات آینده مجلس پرداخت و گفت: «"تحریم" واژه ای که هنوز برای بعضی از اصلاح طلبان عمل می شود اما خوانده نمی شود.»
اردشیر امیر ارجمند (سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید) در این گزارش اعلام کرد: «ما با انتخابات قهر نمی کنیم ما در انتخاباتی که ناسالم است شرکت نمی کنیم و به مردم می گوییم همه باید مسئولیت پذیری داشته باشیم.»
شبکه بی بی سی در بررسی این سخنان وی گفت: «سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در مصاحبه اش با بی بی سی فارسی گفت وگفت و گفت اما حاضر به عنوان کردن نام تحریم نشد، هر چند که آنچه او مردم را به آن فراخواند شاید حتی چیزی فراتر از تحریم بود.»
امیرارجمند همچنین گفت: «تنها شرکت نکردن در انتخابات هدف ما نیست، هدف ما استیفای حق خودمان است که باید برای آن مبارزه کنیم. کشور در وضعیت بسیار بحرانی است و ما نباید اجازه دهیم نهاد های دموکراتیک موجب سوء استفاده قرار گیرد.»
بی بی سی در ادامه با اشاره به سخنان خاتمی افزود: «پیش از او محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات هم گفته بود که شرکت در انتخابات منتفی است، اما او هم گویا با واژه "تحریم" میانه خوشی ندارد.»
در ادامه این گزارش جملاتی از خاتمی در این موضوع به نمایش گذاشته شد که گفته بود: «اصلاح طلبان نمی توانند و نباید در انتخابات فهرستی داشته باشند. البته این به معنای تحریم انتخابات نیست. دلبستگان به اصل انقلاب هیچ گاه انتخابات را تحریم نمی کنند.»
شبکه بی بی سی همچنین افزود: «طفره رفتن از نام تحریم که نام دیگر "مبارزه فعال با حاکمیت" است برای خالی ماندن صندوق های رای است و احتمالا بخاطر جلوگیری از فشار بیشتر بر روی چهره های منتقد حکومت در داخل ایران است.
حدود یک سال پیش بود که همین آقای خاتمی با لحنی امیدوارانه تر از شرکت مشروط در انتخابات گفته بود؛ اگر زندانیان سیاسی آزاد شوند؛ اگر احزاب اجازه فعالیت آزاد داشته باشند و اگر حصر آقایان موسوی و کروبی تمام شود. حالا نه آن شرط ها عملی شد و نه حکومت نرمشی در مقابل اصلاح طلبان نشان داد.
از همان روزها که این شرط ها عنوان شد گروهی آقای خاتمی را هدف تندترین انتقادات قرار دادند؛ همان گروهی که خیلی وقت است از تغییر در ساختار حاکمیت ناامیدند و از همان حوادث پس از انتخابات 2 سال پیش در ایران دست از مشارکت مجدد در هر انتخاباتی شسته اند.»
تمام تلاش بی بی سی که به گفته خودش برنامه های ویژه انتخاباتش را از شنبه 3 دی ماه آغاز خواهد کرد، نهادینه کردن تحریم در بین فتنه گران و اصلاح طلبان است.

حجم : 3،635 مگابایت | فرمت wmv

مدت : 2 دقیقه و 3 ثانیه | لینك دانلود

شادی روح امام و شهداء صلوات

منبع:http://www.ansarclip.com/

 
Admin Logo
themebox Logo