تبلیغات
پایگاه فرهنگی- مذهبی آرمان - خواب ‌انتخاباتی ‌جریان انحرافی ‌برای ‌اصولگرایان

افسران جنگ نرم

خواب ‌انتخاباتی ‌جریان انحرافی ‌برای ‌اصولگرایان

نویسنده :احسان ن
تاریخ:جمعه 16 دی 1390-04:28 ق.ظ

http://www.ammariyon.ir/files/fa/news/1390/10/8/11123_951.jpg

فتنه گران و اصلاح طلبان با ثبت نام مهره های سفید و جریان انحرافی با هزینه های سنگین مالی وارد انتخابات شده اند و تلاش همه آنها این است که اصولگرایان با چند لیست وارد انتخابات شوند تا آنها با سوء استفاده از چند لیستی اصولگرایان نامزدهای خود را به مجلس بفرستند.پرویز سروری نماینده مردم تهران با اشاره به لزوم وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم و ضرورت ارائه لیست واحد جریان اصولگرایی برای انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: بعد از ثبت‌نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی برای نهمین دوره پارلمان، رفته رفته آرایش‌های سیاسی شکل واقعی‌تر و عملی‌تر به خودش خواهد گرفت و وضعیت لیست‌های انتخاباتی مشخص خواهد شد.
بقیه خبر در ادامه مطلب

*شکل واقعی آرایش‌های سیاسی در انتخابات مجلس نهم رنگ عملی‌تر می‌گیرد

وی افزود: گمانه‌زنی‌هایی که در رابطه با آرایش‌های سیاسی مطرح می‌شد، بعد از ثبت‌نام کاندیداهای نمایندگانی مجلس نهم، عملاً رنگ عملی به خودش پیدا می‌کند و شکل واقعی آرایش‌های سیاسی مشخص می‌شود.

*برنامه‌ریزی گسترده اصلاح‌طلبان برای چند لیسته شدن نیروهای اصولگرا

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس بر همین اساس یادآور شد: آنچه که بعد از ثبت‌نام نامزدهای نمایندگی مجلس نهم به ذهن متبادر می‌شود، این است که همان گمانه‌ای که درباره رفتار سیاسی اصلاح‌طلبان در دوره نهم احتمال داده می‌شد، در حال شکل‌گیری است، یعنی اصلاح‌طلبان به نحوی تلاش زیادی دارند تا حضور سیاسی خودشان در انتخابات را کمرنگ و بی‌رنگ نشان دهند و از این استراتژی به دنبال وزن‌کشی و چند لیسته شدن نیروهای اصولگرا هستند.

*استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس نهم در حال شکل‌گیری است

"به نظر می‌رسد استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس نهم در حال شکل‌گیری است، آنان می‌کوشند تا لیستی متشکل از مهره‌های سفید و چهره‌هایی که بعضاً در شهرستان‌ها ثبت‌نام کردند و احتمال انتقالشان به تهران وجود دارد، البته بدون چهره‌های شاخص اما سفید و به ظاهر توانمند را سازماندهی کنند و با چراغ خاموش و موتور روشن، با سرعت زیادی حرکت کنند اما بروز و ظهور ظاهری‌شان را تا دقیقه ۹۰ عملیاتی نکنند."

* اصولگرایان با هم رقابت نکنند
پرویز سروری تصریح کرد: در چند روز گذشته موضوع وزن‌کشی داخلی و به نوعی رقابت درون گفتمانی و داخلی از سوی برخی از اصولگرایان مد نظر قرار گرفته که مورد تایید جبهه متحد اصولگرایان نیست. گویا این امر در حال قوت گرفتن نزد آنان است، اما باید به این نکته توجه داشت که این موضوع می‌تواند با توجه به تهدیدهای دشمن و ضرورت ایجاد امید و آرامش در مردم برای کلیت اصولگرایی مضر باشد. این موضوع یکی از سناریوها ی مشترک جریان انحرافی و جریان فتنه برای اصولگرایان است. بنابر این اصولگرایان بصیرت بیشتری داشته و با هم رقابت نکنند.

*حمایت "جریان فتنه" از "جریان انحرافی

وی با تأکید بر اینکه "جریان فتنه" به نوعی "جریان انحرافی" را حمایت می‌کند، گفت: برخی اصلاح‌طلبان دارای رفتارهای رادیکالیستی و جریان فتنه تلاش می‌کنند انتخابات را از روند آرام‌بخش و امیدآفرینش خارج و کشور را با آشوب و اغتشاش مواجه کنند، هر چند که قادر به انجام چنین کاری نیستند.

سروری متذکر شد: جریان انحرافی با تکیه بر حوزه‌های کوچک و سرمایه‌گذاری‌های بسیار سنگین مالی، تلاش می‌کند از چهره‌هایی که به نوعی رأی دارند و جهت‌گیری خاصی ندارند، با سرمایه‌گذاری روی این مهره‌ها، آنها را برای انتخابات و ایجاد یک ظرفیت تعیین‌کننده در مرکز آماده کند.

*تلاش جریان انحرافی برای رخنه در مجلس حتی با نماد اصولگرایی

وی با ذکر این نکته که امروز جریان انحرافی در برابر جریان اصولگرایی به صورت پرانرژی و با برنامه حضور دارد، در این زمینه توضیح داد: بخشی از جریان انحرافی تلاش می‌کند با استفاده از پشتک‌زنی‌های مطلوب مردم و نامه‌های مناسب به گونه‌ای آرایش خود را تنظیم کند تا حتی در منظر و مرئای مردم، نمودی از جریان اصولگرایی داشته باشد و از این طریق در مجلس رخنه کند.

این نماینده مجلس هشتم با یادآوری اینکه اصولگرایان از سوی دیگر، جریان اصلاحات و ساماندهی شدن این جریان را نیز پیش رو دارند، گفت: جریان اصلاحات، عملکرد رادیکالیستی که زمینه تقویت اصلاح‌طلبان و جریان انحرافی و تضعیف جریان اصولگرایی را فراهم کند را نیز در دستور کار خودش قرار داده است.

"ما فکر می‌کنیم هر گونه حرکتی که به رقابت داخلی اصولگرایان منجر شود، می‌تواند به شکلی بر تقویت جریان انحرافی و فتنه مؤثر باشد، بنابراین باید به این نکته توجه شود و به نظرم فتنه گران و جریان انحرافی تلاش دارند با مدل‌های جین شاربی یک انتخابات سرد را در ایران راه‌اندازی کنند و به شکلی واگرایی مردم را با نظام القاء کنند. در این رابطه تلاش زیادی صورت می‌گیرد تا توقعات مردم از حضور گسترده ملت را به صورت بسیار افراطی بالا ببرند تا هر مقدار که حضور گسترده مردم شکل گرفت، نسبت به توقعات ایجاد شده، کاهش داشته باشد و ایجاد رضایت‌مندی سیاسی نکند، به نظرم این مسئله نکته بسیار حساسی است."

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر همین اساس یادآور شد: به نظرم، انتخابات مجلس نهم در همان سطح حضور گسترده مردم در انتخابات مجالس هشتم و هفتم خواهد بود، اما رقبا و نظام سلطه و دشمن تلاش می‌کند تا این سطح رقابت و حضور را به صورت افراطی مطرح کند و بتواند از این منظر برای تحلیل غلطی که می‌خواهد ارائه دهد، امکان سوءاستفاده سیاسی را ترسیم و فراهم کند.

*نظام سلطه می‌کوشدخدمات و پیشرفت های اصولگرایان را کوچک جلوه دهد

وی افزود: به همین دلیل امروز نظام سلطه با استفاده از جریان فتنه و انحرافی و بعضاً دوستان غافل، تلاش دارد تا به یک سیاه‌نمایی گسترده در داخل کشور دست بزند، یعنی اقدامات مثبت، خدمات و پیشرفت های اصولگرایان را کوچک‌نمایی کنند و ضعف‌ها و کاستی‌هایی که وجود دارد را به شدت بزرگ‌نمایی کنند تا از این منظر، علیه انتخابات به یک سیاه‌نمایی گسترده و تضعیف نظام دست بزند.

رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس تصریح کرد: برخی جریانات داخلی و نظام سلطه به شکل فراگیر تلاش می‌کنند با ایجاد تحریم و تهدید، زمینه‌های فشار را در داخل کشور ایجاد کنند، یعنی به شکلی اقداماتی را که جریانات انحرافی و فتنه در داخل برای سیاه‌نمایی دامن می‌زنند، آنها نیز با ایجاد تحریم و تهدید، زمینه‌های فشار را در کشور به وجود بیاورند؛ آنها با ایجاد تحریم، فشار و راه‌اندازی موج سیاه‌نمایی، تلاش می‌کنند در داخل فشارها را به منظور ایجاد نارضایتی اجتماعی افزایش دهند و نهایتاً این موضوع منجر به روی‌گردانی مردم شود.

*مشارکت گسترده ملت در انتخابات و بیداری اسلامی منطقه، دغدغه بزرگ نظام سلطه است

نماینده مردم تهران در خانه ملت تأکید کرد: نقش حضور گسترده و مشارکت مردم و توسعه بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه، یکی از دغدغه‌های بزرگ نظام سلطه است تا انتخابات را به بستری برای قطع این بیداری اسلامی و خاموش کردن موتور محرک این تحولات و انقلاب‌ها و به شکلی بازگشت حضور آمریکا در منطقه خاورمیانه تبدیل کنند و البته این موضوع را در دستور کارشان قرار دادند.

وی با بیان اینکه سیاه‌نمایی و تشدید تحریم‌ها و فشارها از هر جهت در انتخابات مجلس نهم وجود خواهد داشت، گفت: مواضع سلبی جبهه متحد اصولگرایان که جریان فتنه و انحراف و فساد است، می‌تواند بسیار در پالایش نمایندگانی که باید در سنگر مهم مجلس در مرحله نهم به رسالت تاریخی خودشان در استقرار گفتمان خدمت ارائه دهند، ‌مهم باشد.

"دقت و رصد دقیق شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان در تنظیم و تهیه لیستی که بتواند از نظر ایجابی نمایندگانی را به مجلس گسیل دهد که وفاداران به انقلاب، ‌معتقدین به اسلام، از ولایت‌مداران راستین، حرکت‌کنندگان در خط ولایت‌فقیه و امام (ره)، دارای ویژگی عدم گرایش به فتنه، انحراف و فساد، باشند، مسئله بسیار مهمی است و به نظرم می‌تواند مجلسی مقبول، کارآمد و با صلاحیت را شکل دهد."

سروری در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با فارس تأکید کرد: باید این مواضع به شدت توسط جبهه متحد اصولگرایان در دستور کار قرار گیرد تا شاهد توسعه گفتمان انقلاب اسلامی و شکل‌‌گیری فضای مؤثر خدمت برای مردم باشیم.

*لزوم هوشیاری اصولگرایان در مدیریت عرصه و عدم توفیق نظام سلطه

وی ادامه داد: نظام سلطه و دشمنان، تلاش‌شان بر این است که به شکلی فضای انتقاد را از نظام سلطه و جریان انحرافی و فتنه به درون خانواده اصولگرایان منتقل کنند و از این بستر، فضایی را برای خودشان به منظور تأیید شعارهای نامناسبی که در فتنه ۸۸ بیان شد، ایجاد و استفاده کنند.

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خاتمه هوشیاری نیروهای اصولگرا در مدیریت این عرصه و عدم توفیق نظام سلطه و جریانات برانداز و ساختارشکن را بسیار مهم دانست.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: فتنه گران و اصلاح طلبان با ثبت نام مهره های سفید و جریان انحرافی با هزینه های سنگین مالی وارد انتخابات شده اند و تلاش همه آنها این است که اصولگرایان با چند لیست وارد انتخابات شوند تا آنها با سوء استفاده از چند لیستی اصولگرایان، نامزدهای خود را به مجلس بفرستند.اما این بار نیز، مردم با بصیرت کامل و مشارکت گسترده در انتخابات و رای به اصولگرایان، دشمن را ناکام خواهند گذاشتنوع مطلب : انتخابات مجلس 

Admin Logo
themebox Logo